Kuidas lisada Ekilexi uut mõistekirjet?

Enne uue mõistekirje lisamist veenduge, et tegutsete Ekilexis õiges rollis (enda terminibaasi muutja või omaniku rollis). Sel moel loote uue kirje õigesse terminibaasi. Rollide ja nende vahetamise kohta lugege lähemalt siit.

NB! See õpetus käib uue mõistekirje loomise kohta. Seda, kuidas olemasolevasse mõistekirjesse uut terminit lisada, vaadake siit.

1. Minge Ekilexi avalehelt terminoloogide otsingusse või valige menüüst “Terminoloogid“.

2. Valige loetelust “Valitud sõnakogud” kõik sõnakogud. See on oluline, et süsteem oskaks lisatavat terminit teiste terminibaaside infoga võrrelda.

Kõiki sõnakogusid aitab valida nupp “Vali kõik”.

3. Vajutage üleval sinisel ribal nuppu “Uus mõiste”.

4. Trükkige soovitud termin väljale “Termin” ning veenduge, et sõnakogu ja lisatava termini keel oleks õiged. Seejärel vajutage “Lisa termin”.

5. Kui sama kujuga termineid juba leidub Ekilexi sõnastikes ja terminibaasides, kuvab süsteem teile sama kujuga terminid (praegune näide on piht) ja nende kirjed, mis on teistesse sõnastikesse ja terminibaasidesse lisatud: sama kujuga sõnal võib olla eri tähendusi.

Tehke linnuke selle tähendusega termini ette, mis sarnaneb teie omaga enim.

Praeguses näites soovin lisada terminit piht, kuid mitte vöökoha või raudklambri tähenduses, vaid ülestunnistamise mõttes. Niisiis teen definitsioonide põhjal otsuse, milline tähendus minu omaga kõige paremini sobib.

NB! Mõnikord võib juhtuda, et lehel toodud kirjetel puuduvad definitsioonid. Sel juhul näete kogu kirjet, kui klõpsate nupule “Vaata tervet kirjet”. Siis avaneb soovitud kirje uuel vahelehel. Saate tutvuda muu teabega, mis kirjes on, ja selle põhjal otsuse teha.

Kui te ei leia sellelt lehelt ka pärast “Vaata tervet kirjet” nuppudel klõpsamist ühtegi sobivat tähendust, siis kirjutage aadressile kairi.janson@eki.ee.

6. Klõpsake sinisel nupul kirjaga “Loo uus mõiste”.

7. Uus mõistekirje on nüüd loodud.