Arhiiv

Kuidas minna otsingutulemustes kindlale lehele?

Kui teete Ekilexis otsinguid, võib mõnikord tulla lehekülgede kaupa vastuseid. Et te ei peaks soovitud leheni jõudmiseks kõiki eelmisi lehti läbi vaatama, võite lahtri “Mine lehele” järele sisestada selle lehenumbri, kuhu soovite suunduda.

Lahter “Mine lehele” asub otsingutulemuste allosas. Kui te seda kohe ei näe, püüdke leht alla kerida ning otsige lahtrit lehe vasakul pool asuvate tulemuste alläärest.

Lehele suundumiseks trükkige lahtrisse soovitud number ning vajutage klaviatuuril nuppu “Enter”.

Kuidas peita detailotsingu kriteeriume?

Ekilexis on detailotsing, mis võimaldab terminibaasist kindlate kriteeriumide alusel kirjeid leida. Et aga otsing tulemusi sirvides liiga palju ruumi ja tähelepanu ei nõuaks, on võimalik otsingukriteeriumid selleks ajaks peitu klõpsata.

Kriteeriume saab peita otsingukastide all paikneva noolekesega. Et otsing taas avada, tuleks uuesti noolekesele klõpsata.

Kuidas näen otsingutulemusi tabelina?

Ekilexis saab mõistekirjete otsingutulemusi kuvada tabelina.

NB! Tabelivaade toimib kuni 50 kirje puhul. Võite kasutada näiteks tärnotsingut, et näha tabelina kindla tähega algavaid termineid. Näiteks annab järgmine otsing vastuseks kõik t-tähega algavad terminid.

Et otsingutulemusi tabelivaates näha, peaksite käituma järgmiselt.

  1. Tehke soovitud otsing.
  2. Vajutage otsingutulemuste ülaosas nupule “Tabelivaade”.

3. Kui otsingutulemustes on kuni 50 kirjet, avaneb otsingutulemusi sisaldav tabel siis eraldi vahelehel:

Tabelivaates on näha seletused, kirjes olevad terminid ja kasutusnäited. Samuti kuvatakse iga osise avalikkus (tabaluku ikoon).