Toetused 2018

TERMINIBAASIDE JA TERMINISÕNASTIKE LOOMISE NING TERMINIKOMISJONIDE TEGEVUSE TOETAMISE KONKURSS

Eesti terminitöö juhtkomitee otsustas 6. juunil 2018 toetada järgmiseid terminikomisjone:

  1. Tootmistehnika ja –süsteemide terminitöörühm (Tauno Otto) – 900
  2. Robootikaterminite komisjon (Indrek Must) –  2300
  3. Keeletehnoloogia ja arvutuslingvistika terminikomisjon (Kadri Vider) –  2000
  4. UT ajakirja keelenurga toimkond (Riina Reinsalu) –  500
  5. Immunoloogia toimkond (Koit Reimand) –  1300
  6. Eestikeelse botaanilise terminoloogia komisjon Eesti Looduseuurijate Seltsi juures (Toomas Kukk) – 1900
  7. Haridusterminoloogia komisjon (Helin Puksand) – 1800
  8. Filmikunsti terminikomisjon (Veiko Vaatmann) –  2280
  9. Eesti Skeemiteraapia Assotsiatsiooni terminikomisjon (Kaia Kastepõld-Tõrs) – 1460
  10. Käsitööteaduse oskuskeele toimkond (Ave Matsin) – 1900
  11. Maastikuarhitektuur (Toomas Muru) – 1460
  12. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu terminoloogiatoimkond (Kalju Tammaru, Piret Pärgma piret.pargma@nlib.ee) –  2300
  13. Teatriterminoloogia toimkond (Tiia Sippol) – 1500
  14. Eesti linnunimetuste komisjon (Margus Ots) – 1000
  15. Looduskaitse (Mart Külvik) – 1500
  16. Tartu Ülikooli foneetika labor (Pärtel Lippus) –  2500
  17. Meditsiiniterminoloogia Komisjon (MTK) (Marje Liibak) – 2500
  18. TÜ vene-eesti õigusterminoloogiabaasi töörühm (Oksana Palikova) – 1700
  19. Geneetika, genoomika ja geenitehnoloogia terminoloogiakomisjon (Maris Laan) –  2000
  20. Tartu Ülikooli orientalistikakeskuse Ida mõtteloo terminoloogia töörühm (Märt Läänemets) –  2500
  21. Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi (KMI) kliiniliste erialade arengu töörühm (Kaja Põlluste) –  1800
  22. Ihtüoloogilise terminoloogia komisjon (Lauri Saks) – 1500
  23. Eesti Aiandusliidu aiandusterminoloogia komisjon (Väino Eskla) – 2000
  24. Projektide, programmide ja projektiportfellide juhtimine (Taavi Tamberg) – 1700
  25. Limnoloogilise terminoloogia komisjon (Toomas Kõiv) – 2000
  26. Matemaatika (Mati Abel) – 1000
  27. Tallinna Tehnikaülikooli (TTÜ) metroloogia ja mõõtetehnika terminoloogia töörühm (Rein Laaneots) –  1500
  28. Keemia terminikomisjon (Kalle Truus) –  1700
  29. Eestikeelsete Imetajanimede Komisjon (EIK) (Matti Masing) –  2500

Kokku 51 000 eurot.

 

TERMINOLOOGIAMOODULITE TOETAMISE KONKURSS

Tallinna Ülikool (Peep Nemvalts) – 12000
Eesti Maaülikool (Ülle Sihver) – 8000

Kokku 20 000 eurot